neděle 14. června 2009

Nohejbal, krůta, kýta, Primátor 11 v akci PF

Toto vše bylo k dispozici při další jubilejní 110. akci Pivního fondu, tentokrát sportovně-chlastací-žrací. Konalo se dne 13.6.2009 v celém areálu volejbalových hřišt u Sokolovny.
Grandióznost akce si vyžádala i patřičné přípravy, jež započaly již po 13. hodině odpolední. Došlo k propíchnutí kýty, krůty i napíchnutí prvního sudu novinky Primátor 11. Poté byl založen oheň ze dřeva, které na akci věnoval ze svých skromných zásob Radoš Hofman. Za tento šlechetný čin mu patří velký dík samotného Předsedy, neboť jinak by muselo být vše sežráno za studena, syrova a zúčastnění by mohli být potom dosti divocí.
Po této palebné přípravě proběhl skvěle obsazený kvalitní turnaj v nohejbalu. Do soutěže se podařilo postupně zapojit 12 sportovců z řad členů PF i hostů. 4 družstva svedla nelítostný boj o vítězství a hodnotné ceny (osobní gratulace Předsedy). Vítězství nakonec suverénně získalo družstvo kapitána Marka Fulky, které mělo ve svém středu i Předsedu. Jeho přítomnost podnítila k vynikajícím výkonům jak kapitána Marka Fulku, tak i Martina Hrzána. Ti svými výkony dotáhli Předsedu k obhajově triumfu z před 2 let. Statečně jim vzdoroval pouze tým Erika Fulky, který jim ve vyrovnané bitvně sebral jediný set v turnaji. Tento hrdinský odpor však byl zaplacen zhroucením v dalším průběhu turnaje a pádem na sice pěkné, ale přeci jen poslední 4.místo. Na druhý stupýnek vystoupilo družstvo Šolína Davida a bronzovou příčku obsadil rodinný team-work Marka Strnada.
V dalším průběhu se k dění v areálu připojily i manželky, přítelkyně a děti členů Pivního fondu. Manželky a přítelkyně nepřišly s prázdnou a Předseda převzal v zastoupení Pivního fondu jejich dar - břišní gel na zjemnění vrásčitých van členů. Postupně došlo i na skvěle připravené maso z kuchyně Tomáše Hofmana. K tomu hraví členové Pivního fondu dále soutěžili v doprovodných soutěžích (kroket, petanque atd.). Mezi tím volně pobíhaly děti a psi členů a přátel PF. Pro chovatele psů byla uspořádána odborná přednáška známého dietologa (psího) Radoše Hofmana o škodlivosti nadměrného krmení domácích miláčků. Postupně došlo i na další sud a další tradičně "odborná" témata. Následně Předseda vyhlásit slavné výroční ceny "International award PF2009". Nohejbalovým týmem roku se stalo podle očekávání vítězné družstvo Marka Fulky (Předseda taky). Individuální ocenění získali: Hart-Šolín trophy pro nejlepšího nohejbalistu z 1.koše: Marek Fulka, pro nejlepšího hráče z 2.koše: Josef Thér, pro nejlepšího hráče z 3.koše: Martin Hrzán, pro nejlepšího opékače Pivního fondu: Tomáš Hofman, pro největšího cestovatele PF: Tomáš Strnad. Tím definitivně skončila oficiální a slavnostní část, načež v závěru chlad zahnal přítomné do útulné boudy ke konzumaci zbylého piva (cca 200 půllitrů) a vína. Tato další akce opět vyjímečně nestála "za hovno" a zase se to dalo docela vydržet. Takže se dá očekávat, že ještě nějakou akci členové Pivního fondu vydrží určitě, manželky a přítelkyně možná taky.

Zprávu z akce zapsal:
                                                              Předseda

Fotografie z turmaje a akce

Žádné komentáře:

Okomentovat