sobota 23. srpna 2014

Bílek a pivovar Chotěboř

Pivní fond v údolí Doubravy
Hlavní skupina naložila kola na auta a v úterý 19. 8. 2014 jsme vyrazili směr Bílek v 16:30. Odjezd se ještě podařilo uspíšit, abychom nabrali objednané maso v Náchodě u Vítka. Pouze nejsilnější skupina Kosů dojela vlakem do Pardubic a na kolech dojeli až do Bílku Penzionu Oása.

Středa

Na druhý den byl naplánován společný cyklistický výlet na Velké Dářko. Pár minut po polední jsme dorazili k Občerstvení na Hrázi a dali si pivo a polévku. Cestou jsme museli překonat cestu rašeliništěm, kde někteří několikrát zapadli až po nápravu kola.

Zpět jsme pokračovali přes Polničku, Vepřovou a Havlíčkovu Borovou, kde jsme si v klasické hospůdce dali pivo a párek. Začalo být na kole i trochu zima, a tak to někteří podepřeli i rumem. Přes Jitkov a Příjemky jsme dorazili zpět na Oásu. Peloton se tentokrát roztrhal dle výkonnosti, přestože v hospodě se všichni dušovali, že dojedeme společně?!?

Čtvrtek

Na dnešní den byla naplánována exkurze pivovaru Chotěboř. Ráno dorazili ještě někteří opozdilci a stav se ustálil na počtu 15ti členů. Do pivovaru jsme šli pěkně po svých nádherným údolím Doubravy. Škoda, že po cestě nebyly osazeny informační cedule.

Na konci údolí již valná většina členů byla žíznivá a tak jsme se občerstvili v rekreačním středisku Geofond. Tradiční pivo a polévka a rychle zase dál, nejen kvůli blížícímu se dešti, ale také nás tlačil čas.

Do pivovaru jsme přicházeli již za mírného deště. Prohlídku vedl šéf marketingu a vše nám ukázal. Jen při ochutnávce zůstalo pouze u jednoho piva! Ani ten půllitr jsme si nemohli odnést a to chtěli 150 Kč za osobu, hmm?!? Po prohlídce bylo i po dešti a za deset minut nám jel autobus do Bílku, což přišlo vhod. Zbytek dne byl opět věnován pivu a žrádlu (a pochopitelně i duchaplným kecům).

Pátek

Individuální program. Někteří opět zvolili výlet na kolech, někteří zůstali u rybníčku chytat ryby.
Kapitální úlovek
Kapitální úlovek

Abych nezapomněl hojně byl využíván i krytý bazén, kde jsme se po kole mohli osvěžit a pohodlně (v teple) posedět. Koncem dne se schylovalo k nedostatku piva a tak valná většina členů vyrazila do místní hospody jednak hasit žízeň a jednak k oživení bdělosti.

Sobota

Den odjezdu. Po snídali jsme poklidili a zabalili si věci, dali kola zpět na auta a vyrazili k domovu.

Fotky z akce najdete tradičně na Rajčeti.


Žádné komentáře:

Okomentovat