neděle 23. února 2014

Besedování v Besedě


Členové PF se tentokrát sešli v útulné restauračce u Carecy alias v Besedě ve Velkém Poříčí. Bylo to již 166.pochlastávání s tradičním mlácením prázdné slámy z různých stodol. Hlavní skupina prý vyrazila v 18,45 hod. od ZS v Hronově a určitě rychle překonala dobrým tahem na hospodu vzdálenost do cílové mety. A v ní již čekalo pivo Svijany a asi 30 kg řízků, a to kuřecích a vepřových. Proč bychom si jich neobjednali dvakrát více než dokážeme sežrat, když na to máme. 
Před příchodem Předsedy nějaký zlomyslný člověk (nejspíše asi nějaký Sparťan) naladil na TV tragikomické vystoupení fotbalové Slavie. Takže první disciplína večera byla nasnadě – rytí Sparťanů do nebohých Slávistů. V ní dle očekávání vynikal MS v této činnosti (MSJT), zdatně mu sekundoval MH, MA se choval slušně. Naštěstí my Slávisté jsme tak ošleháni kaskádou neúspěchů, že jsme poměrně otrlí. Navíc Rudým všeho druhu jsme byli trnem v oku vždycky. Nezbývá než věřit, že Boží mlýny jednou taky zamelou. Tato ouvertura byla ukončena přepnutím na Barcelonu, té nikdo nefandil a tak nebylo do koho se strefovat, tudíž přišla na řadu novinka v podání členů PF, a to jazykový koutek. Byly důkladně probrány vzory podstatných jmen a vymyšleny nové. Bohužel jsou nereprodukovatelné, a proto nemohly být do Výzkumného ústavu jazyka českého odeslány. Poté došlo na úlohu odborů v životě představitelů významných firem a po další sérii vypitých škopků se jezdilo na kole. A jak rychle? Skoro třístovkou na Solném jezeře, čtyřicítkou na Pasa, sedmdesátkou za autobusem. Armstrong i kdyby se „přezobal“, tak by se nechytal. Našla se i chvilka na právní poradnu a to na témata „Jak daleko je od svědka k obviněnému“, „Jak nevypovídat a nestát se obviněným“ atd. Když se čas přesunul za půlnoc, vyslyšelo několik členů volání divočiny a vyrazily na s……. p… do Velkého P….. Složení skupiny je tajné, nelze zveřejnit ani pod heslem. Zbylá skupina členů (z výše uvedených důvodů je teď také složení tajné, neboť by se z něho dalo odvodit složení skupiny „Volání divočiny“) dorazila sud a slavnostně vše zakončila Předsedovými frťany. Někteří jedinci si však tohoto dobrodiní nevážili a z trapných žaludečních důvodů Slívku nevypili! Jejich specializace je totiž pivní, v disciplíně tvrdý chlast nejsou dostatečně trénovaní. 
V průběhu večera byla rovněž samozřejmě vyřešena ožehavá témata života PF a to termín výjezdního zasedání a termín akce „Meziměstí“. Jak byla vyřešena, to jsem teda nepochopil a mám z toho zmatek, na Vrchovinu se jede od úterý do soboty nebo od úterý do neděle (asi si může každý vybrat, kolik snese). Do Mezáru se jede buď 22.nebo 29.března (asi střílet a koulet). Závěrem je potřeba zazpívat obehranou písničku, že průměr vypitých piv je zase nízký. Doporučuji trénovat více vytrvalost a ne tolik střední tratě, případně občas zařadit trénink dvoufázový (dopoledne + večer). No prostě něco se s tím klesajícím průtokem musí dělat, jinak uschneme. Článek o další akci vznikne jen těžko, neboť Předseda se střelných zbraní bojí, bowling neumí a Opat nemusí.


                                                          Zapsal Předseda podle vzoru Soudce

Žádné komentáře:

Okomentovat