středa 21. května 2008

Historická akce Pivního fondu

PF pullitr
Na sobotu 17.5.2008 objednal předseda skvělé počasí, které vytvořilo nádhernou kulisu k 99. a jubilejní 100.akci PF. Bez nadsázky lze konstatovat, že krajem A.Jiráska a částí Polské republiky kráčely dějiny.
Tyto spojené akce byly pojaty jako putovní. Tato skutečnost naháněla některým členům hrůzu, ale pod morálním tlakem Předsedy se dokázali překonat, někteří dokonce vytrvat. 99.dějství bylo zahájeno na zahradě bydliště Předsedy slavnostním naražením dvou malých soudků piva Primátor (5 l), rozdáním nových půllitrů PF a focením pod zástavou PF. Poté co dorazili i notoricky pozděchodící členové PF (tzv.stálí opožděnci), průvod se vydal cestou směr Doly.
Zde se uskutečnila krátká návštěva, kterou několik statečných účastníků pochodu využilo k pozoruhodným pivním výkonům, což je ovšem v závěru dne limitovalo při zralosti jejich uvažování. Po lehkém a zdravém obědě (ostrá klobáska) se vydala skupina k dalšímu pochodu přes polské území. U Rybárny na Stroužném došlo k spojení v Dolech rozpojených skupin Klobása" a Pstruh" a celý peloton stoupal k druhé občerstvovací stanici u Zítkových na Machovských končinách. Zde bylo pro většinou pivem a pochodem utrmácené účastníky připraveno malé občerstvení formou lahvových piv. Po příjemném posezení, poležení a v některých případech i prospání následoval přechod na očekávaný milník PF, na 100.akci v Penzionu U Lidmanů. Po výstupu na Bukovinu Klodskou pokračovala skupina pod českou vyhlídku na Boru. Zde došlo k rozdělení na 2 skupiny. Vysokohorský oddíl úspěšně zaúčtočil na polský vrchol Boru a prošel bludištěm na Blednych skalách, aby poté sestoupil přes Ostou Goru do cíle trasy. Zde se již občerstvovala druhá skupina, která putovala do cíle přímou cestou. Velmi brzy se u mnoha členů začala projevovat únava z těžkého pochodu, která se vyznačovala postupným usínáním a opětovným procitáním. U některých se projevila dosud nezjištěná nová úchylka, tzv."syndrom předčasného odjezdu domů". Proto, když se Předseda jal přednést svůj bilanční veršovaný projev, někteří členové již nebyli přítomni fyzicky, další byli sice fyzicky naživu, ale již nebyly přítomni duševně. Takže tento projev již prakticky nikoho nepoznamenal.
Tento historický okamžik v životě naší významné organizace ještě orámoval další stejně historický moment - mistrovský titul fotbalové Slavie. Tolik štěstí najednou někteří již dlouho nezaznamenali. Prostě je potřeba si na tyto úspěchy zvykat.
Nejstatečnější členové PF se vydali do svých ubikací k zaslouženému odpočinku až zhruba 1,5 hod. po půlnoci.
Akce byla definitivně zakončena ranní snídaní, která u některých částečně zasahovala až do oběda. Několik účastníků se ještě zdrželo, aby slavnostně uzavřelo vydařený víkend společným obědem s rodinnými příslušníky.
Poté se již všichni intenzivně věnovali na svých domácích lůžkách překonávání všudypřítomné kocoviny. Slavná organizace Pivního fondu tímto vykročila úspěšně vstříc druhému desetiletí svého trvání a druhé stovce akcí. Předseda do této další etapy přeje všem členům PF monoho vydařených akcí, dobré pivo, lepší žaludky než má on sám, odolné ledviny a nevymýšlení kravin v době alkoholického opojení.
Pivnímu fondu 3x sláva!
Předseda

Fotografie najdete zde

Žádné komentáře:

Okomentovat